Výzva dokončena!

Nazdar tankisti, přináším vám druhý díl ze série World of Tanks výzev s názvem 50:50 Challenge. Jelikož jsem v prvním díle zaměřeném na Object 140 slíbil porovnání s jeho ruským bratrem a nejvíce zmiňovaným konkurentem, svůj slib plním a T62A Challenge je zde. Pár faktů na úvod. Na T62A mám horší posádku, než na Objectu 140, avšak na druhou stranu se do celkových výsledků citelně promítl extrémní čas strávený na ruských medkách. Zajímá-li vás jak moc se dá v takto krátkém období zlepšit Chcete vědět, jak se mi s tímhle strojem vedlo? Čtěte dál…

—————————   SUMA SUMÁRUM   —————————

Co nám tedy říkají finální výsledky? T62A je narozdíl od Objectu 140 spíše takový vlk samotář. Lov v četě mu nevadí, ale pokud s tímto tankem hledáte prostor jak vyniknout, osamělé toulání po bojištích je pro vás to pravé. Tento ruský střeďák je přímo stvořený k vyhlížení kořisti zpoza nejrůznějších překážek a kopců. Díky téměř neprostřelitelné věži, můžete využívat HullDown techniku, odrážet velké množství střel a zároveň rozdávat bolestivé kousance ve velmi rychlém tempu. Jakmile vidíte, že je nutné se přesunout, není nic jednoduššího, než využít slušné rychlosti tohoto vozidla a napadnout nepřátele z nejméně pravděpodobné pozice. Object 140 je sice o 5 km/h rychlejší, ale tento rozdíl není na publiku nijak zásadní. Narozdíl od Objectu 140 jsem se setkával mnohem méně s poškozením munice, naopak stroj trpí na občasné poškození věže při zásahu z boku.

Jako hlavní výhodu musím uvést možnost úspěšně provádět FaceHug techniku. Speciálně proti vysokým a méně obratným tankům. Nalepíte li se z boku, či zepředu na takovou E75, jste v podstatě v bezpečí a můžete střílet ostatní nepřátele a až poté z milosti dorazit toho trápícího se chudáka. Na druhou stranu poměrně citelná nevýhoda je nepříliš velká deprese děla. I v porovnání s Objectem 140, který dělo skloní o pouhý jeden stupeň více, je tento stupeň často velmi znát. Obzvláště, pokud se pohybujete na horizontu kopce, kde vás tento jeden stupeň často donutí vyjet i o několik desítek metrů na nechráněné prostranství a vy kvůli tomu schytáte několik bolestivých střel.

Jedním z důvodů proč jezdit s T62A může být pro některé WN8 statistika. Toužíte-li po zvýšení svého ratingu, tento stroj je na to jako stvořený. Díky své mobilitě, pevné věži, vysokému dpm a předpokládaným hodnotám ve WN8 tabulce, vás časté hraní s tímto tankem katapultuje raketově nahoru.

Co se mých vlastních výkonů týká, v sólo fázi jsem vyhrál 32 bitev z 50., což odpovídá 64%. V četě se mi povedlo dosáhnout ještě o 4% lepšího poměru výher. Všechny ostatní statistiky však vyzněli výrazně lépe pro osamocené hraní. Průměrné poškození 3086 se mi odměnilo WN8 ratingem 3639. Celý úspěch jen podtrhuje poměrně krásný průměrný výdělek o velikosti 13564 stříbrňáků na bitvu. O 600 dmg menší průměr poškození v četové části se promítl do poklesu průměrného WN8 o 1100 bodů a finanční bilance se držela lehce nad nulou. Kdybych nehrál s prémiovým účtem, tak bych v druhé části výzvy výrazně prodělal.

—————————   JEDNOTLIVÉ DNY – SOLO   —————————

1b-30.4

30.04.2015

Do prvního dne jsem se pustil s nadšením, očekáváním a zvědavostí. V bitvách se mi velice dařilo a po 14 hrách jsem měl WN8 přes 3700. Až na 3-4 bitvy, kde mě nemilosrdně a smolně zasáhla artylerie, jsem v každé hře dominoval takovým způsobem, že mě to samotného překvapilo. Šestnáctá bitva však byla zlomová a spolu s dalšími třemi mi ukázala odvrácenou tvář štěstěny. Jen má neskonalá slepota ignorující jasný signál hlásající nutnost přestat hrát, mě vedla k neuváženému pokračování, zaokrouhlení počtu bitev na 20 a s tím k souvisejícímu poklesu celkového výkonu. Z první výzvy jsem byl poučen, že sólo winrate je čistě otázkou náhody, proto mě výsledných 50% vůbec netrápilo.

 

2b-1.5

 

01.05.2015

Druhý den jsem se rozhodl poučit z předchozí chyby a s první prohrou jsem své snažení ukončil. Hlavním důvodem však byla nabídka na četu s klanovými kolegy. Jelikož jsem opice družná, šel prvomájový Challenge dočasně k ledu. Celkově se tento vstup do nového měsíce vydařil a já začínal tušit, že T62A přeci jen nebude úplně stejná jako Object 140. Hlavní výhodou T62A je očekávaná dmg. Jak můžete vidět, za 3350 dmg zde mám 4100 WN8, což by u Objectu 140 nedosáhlo ani na 3500 WN8.

 

3b-3.5

 

03.05.2015

Prvních pět bitev se tento den vezlo na vlně vítězství a já si užíval až nevídanou uspokojující eufórii. Tento den se mi ani po dvou prohrách končit nechtělo, nicméně jsem dal přednost nedělním klanovým misím a zbytek výzvy jsem odložil na další dny.

 

 

 

 

4b-4.5

 

04.05.2015

Čtvrtý den a zároveň zaokrouhlení počtu bitev na 40. Jak již jistě víte z první výzvy, číslo čtyři je pro mě zvláštním způsobem magické. Ne, že bych byl pověrčivý, ale evidentně se mi vždy čtvrtý den extrémně daří a tentokrát tomu nebylo jinak. Zároveň začínalo být jasné, že WN8 rating má v sobě jednu obří chybu. Touto chybou je právě T62A a její nejnižší očekávaná dmg ze všech desítek. I když si uvědomuji, že průměrné nastřílení 3500 dmg je celkem slušné, s žádnou jinou desítkou za to nedostanete odměnu o velikosti téměř 4600 WN8. Přestože tvůrci WN8 vycházejí z průměrných výsledků, tento tank je podle mě extrémně špatně nahodnocen a mám jisté podezření že na něm určitě mají spoustu bitev. :D

5b-5.5

 

05.05.2015

Poslední den jsem byl odhodlán dotáhnout sólo fázi do konce a hned na začátku mi hra ukázala, že to nebude snadná cesta. Prohrál jsem první čtyři bitvy s průměrným WN8 asi 450. Ještě jednou opakuji, že jsem byl rozhodnut to dotáhnout, proto jsem zaťal zuby a začal lámat tuto příšernou sérii proher, stahující mě do temného světa záhuby a vzteku. Příšerný vliv nákazy z prvních bitev už se mi odstranit nepodařilo a jizva je jasně vidět na výsledném WN8. Do říše radosti a světla jsem však vytáhl poměr výher tím, že jsem vyhrál prostě vše a skončil tak na příjemných 60%.

 

 

—————————   JEDNOTLIVÉ DNY – ČETA   —————————

1b-6.5_cr

 

06.05.2015

Hned první den po sólo části jsem se vrhl na druhou fázi Challenge. Bohužel druhá a třetí bitva byly tak otřesné, že jsem toho raději s hrůzou zanechal. Ani mí kolegové Natah a Tvoje_Baba bohužel nedokázali nepříznivý vývoj bitev zvrátit. Následoval koloběh CW, kdy jsem v podstatě neměl čas na nic jiného, než na bitvy na globální mapě, což vyústilo v menší zdržení mého snažení.

 

2-4b-13.5_cr

13.05.2015

Po zhruba týdenní pauze se našel čas a nálada na výzvu. Navíc zde máme novinku v podobě několika sekcí ve stejný den. Jak že tato zvláštnost vznikla? Mí kolegové, se kterými jsem hrál četu (mprrrrrr, kami27kami27, PvP_Pilsen a prtkin) chtěli hrát i jiné levely než desítky. Proto jsem při přechodu na jiný tier udělal screenshot, zahrál pár bitev a při návratu na desítky vyresetoval staty. Celkem se mi tedy povedlo odjet 13 bitev s průměrným WN8 ratingem 3139, 2830 dmg a poměrem výher 66,66.

5b-16.5_cr

 

16.05.2015

Tuto sekci bych mohl nejlépe popsat asi jako houpačku. Každou slušnou bitvu střídala otřesná a při dobré náladě mě udržoval pouze vysoký poměr vítězství spolu s příjemnou konverzací s členy mé opičí tlupy. Rotterstain a buci_fojtecky se činili a převážně díky nim se dařilo vyhrávat i bitvy, ve kterých mé výkony nestály ani za shnilý banán. Po dvou smrtích nebeskou střelou jsem zkrátka a jednoduše nevydržel a s mými spolubojovníky jsem se rozloučil.

 

 

6b-17.5_cr

 

17.05.2015

Rotterstain, obluda100, sir_miner a deafapple. Všichni tito opičáci byly součástí nejdelší a majoritní části této výzvy. Oslňujících 27 bitev je přesně ten počet, který byl potřeba k dotáhnutí celé Challenge do úplného konce. Krásných 70% výher je jasným důkazem, že v četě se dá efektivně ovlivnit velké množství bitev a WN8 blížící se 2700 rozhodně nebylo nejhorším výsledkem.

 

 

Příští výzva bude zaměřená na těžký tank osmého tieru AMX 50 100, který bude následován AMX 50 B pro pozdější porovnání. Máte se tedy na co těšit a v mezičase můžete zavítat třeba na můj Stream, nebo Youtube kanál. Pokud máte zájem připojit se k naší opičí tlupě, mrkněte na požadavky a pošlete přihlášku.

Život je krátký, hrajte víc…

Categories: World of Tanks

Vložte komentář