Je šero, choulím se na poslední suché větvi rozložitého boababu a někde nade mnou řve bitevní tukan. Jeho vtíravý zvuk se pomalu vytrácí přehlušen vřeštěním zbytku opičí roty, která se dobrovolně přihlásila na ranní útok. Prales se probouzí. Celý prokřehlý a rozlámaný se zhoupnu poklopem přímo do tanku. Všude je vlhko a díky nočnímu lijáku je v té železné skořápce pořádná zima. Aspoň že ten déšť pročistil vzduch a spolu s vodou odplavaly i nánosy krve a chmurných myšlenek. Má posádka už je na svých místech a s tradiční dobrou náladou se mezi sebou špičkujou. Tyhle kluci mi bezmezně věří a já je nehodlám zklamat. Ve zkratce jim předávám souhrn rozkazů. Tentokrát náš partyzánský oddíl dostal ambiciózní úkol zaútočit současně na dvě opevnění zároveň. Dle průzkumníků by nepřátelé měli být zaskočení a jejich odpor minimální. Své pochybnosti o kvalitě průzkumu si nechávám pro sebe a vyrážíme.
Hlavní skupina patnácti tanků vyráží směrem k silnějšímu opevnění, zatímco malá záškodnická jednotka zkouší po křídle překvapit jejich slabší spojence. První střet nastává s úderem páté hodiny a odpor je silnější než jsme čekali. Okamžitě nabíjíme sršány a urputný boj začíná. Křídlo hlásí těžké ztráty a my jim posíláme posily. Vzhledem k horší pozici a chybějícím posilám se dobře zakempení přívrženci lidského pokolení vzmáhají na překvapivý odpor, přesto postupujeme. Když už je máme zahnané do kouta, hlásí nám zpravodajci, že přilétají nepřátelská letadla, a tak ustupujeme se všemi jednotkami zpět do hustého pralesa.

Na hlavním štábu se sumarizují výsledky a přesto, že se našemu oddílu nepodařilo dobít velitelské centrum nepřítele, získané zdroje nám vydrží minimálně na další týden. Navíc posilami doplněné křídlo zaznamenalo kompletní vyrabování nepřátelské základny a s velkými ovacemi se vrátili do tábora. Otvíráme proto soudek banánového piva z prazvláštní země spojených království a už se domlouváme na další opičárně.
Chcete-li také zanechat svůj otisk na památečním stromu v nitru pralesa, přidejte se k nám a zažijte opojnou atmosféru opičího společenstva…
Stačí pouze kliknout na: Chci do HUGO a vyplnit přihlášku.

Categories: World of Tanks

Vložte komentář