Ahoj střelci, tento článek vnikl jako navázání na původní recenzi o mém prvním dojmu z této krásné zbraně.

Přibližně po roce od původního článku jsem si CZ P-10C pořídil. Mám s ní odstříleno již více jak 1000 ran a celkově jsem šťastný a spokojený majitel. Pistole splňuje vše co jsem od ní očekával i když musím podotknout, že ten agresivní grip mě pořád trochu štve. Sice mě překvapilo, jak rychle si moje ruka na ty ostré výstupky zvykla. Přesto, když vystřílím víc jak 150 nábojů, tak o tom že jsem byl na střelnici vím ještě druhý den. Rudý oválek pod palcem mívám běžně ještě několik hodin po návštěvě střelnice.

Se P10C jsem maximálně spokojený. Přesto bych Vás čistě pro úplnost rád seznámil se vším, co jsem kolem této zbraně doposud řešil.

Nově zakoupená CZ P-10C měla trochu drhnoucí spoušť a závěr šel shodit jen velmi těžce. Vzal jsem si tedy o víkendu prázdnou zbraň do ruky a asi 4-5 hodin jsem mačkal spoušť naprázdno (bez nataženého závěru). Sem tam jsem mačkání spouště proložil mačkáním vypouštěče zásobníku a záchytu závěru a po obědě už vše chodilo krásně lehce. Jestli se to ochodilo rychle nebo pomalu nechám na Vás, nicméně teď chodí vše jako po másle. Zbraň je přesná, krásná a dobře padnoucí.

CZ P10C v pouzdře od Foxx Holsters

Pořídil jsem si k ní i hybridní (Kydex + Kůže) vnitřní pouzdro od Foxx Holsters a i přesto, že to není subcompact, tak se nosí celkem pohodlně. Vzhledem k tomu, že střídám auto a kancl, tak nosím cca na 3 hodinách a vše OK. Kůže v pouzdru se za ten rok co ho mám trochu vytahala, zbraň však pořád drží pevně a když jí máte u pasu tak nemusíte mít strach že by někde vypadla. Pokud byste o tomto pouzdru uvažovali, tak rozhodně doporučuji připlatit si za látkovou podšívku které výrobce říká „Comfort Pad“. Zlepšuje to pohodlí při nošení o 1000% a už při výběru jsem ve všech recenzích četl, že je to velký rozdíl.

CZ P10C a pouzdro od Foxx Holsters

Poslední věcí, kterou bych zde chtěl zmínit je munice. Prvních 1000 nábojů jsem si pořídil klasicky Sellier & Bellot 9mm Luger FMJ a je jasné, že zbrojovka provádí testy s těmito náboji, jelikož s nimi nebyly žádné problémy. Posledních 500 ran jsem zbraň ani nečistil a stejně chodila absolutně bez závady.

Po této tisícovce jsem začal trochu experimentovat a koupil si dvě krabičky MaxxTechů. Pokud máte zájem trénovat závady tak je toto střelivo přesně pro Vás. Každý druhý až třetí náboj se zasekne při nájezdu do komory. Příčinou je podle mě to, že náboje nejsou zažehleny a proto v místě přechodu mezi střelou a nábojnicí je ostrá hrana, která se pravidelně sekne o nájezdní plošku. Testovali jsme to s kamarády a Glock 17 gen4 měl úplně stejný problém, jen z Rexe Zero od firmy Arex to lítalo celkem OK. Závěrem bych tuto munici nemohl doporučit nikomu (možná jen největšímu nepříteli), jelikož odstranění závady taky není o pouhém přetažení závěru.

Náboje 9mm Luger Maxxtech FMJ 115grs. č.1
Nejhorší náboje co jsem zatím zkoušel.

Momentálně testuji náboje SCORPIO 9mm FMJ a přesto že na internetu je o nich napsáno hodně negativního, tak jsem s nimi již vystřílel asi 400 kusů a zatím bez problémů. Smrděj teda dost jinak než FMJ od S&B, ale kamarád co nemá tak citlivý čich jako já si ničeho nevšiml. Pro mě byl velký rozdíl v pachu střelného prachu znát po prvním výstřelu. Cítím i drobný rozdíl ve zpětném rázu, ale nejsem žádný profík, abych poznal, jestli je to větší, nebo menší šleha. Přijde mi spíš že to má jiný průběh hoření. 😀

Výsledek obrázku pro skorpion náboje 9mm
Levnější alternativa která zatím funguje

Četl jsem, že výrobce má postavenou úplně novou linku a proto by se problémy jež tuto značku zužovali v minulosti již neměli vyskytovat.

Doufám, že moje postřehy někomu z Vás pomůžou při rozhodování ať již o zbrani, pouzdru, nebo střelivu a že budete se svým výběrem spokojeni. Za podnětné komentáře budu jedině rád.

Categories: Zbraně

1 Příspěvek so far.

  1. BodenDC napsal:

    Ahoj. Díky za postřehy, letos do ní chci jít.

Vložte komentář